Strategiczni lokatorzy

Wśród firm, które mają siedziby w Dolnośląskim Parku Innowacji i Nauki znajdują się:

Nazwa firmy

Opis


 

SunGard Availability Services

SunGard to firma oferująca usługi z zakresu budowy infrastruktury technologicznej pod przetwarzanie danych w chmurze, które są wykorzystywane m.in. w centrach kryzysowych globalnych firm związanych np. z sektorem bankowym. Firma oferuje pełną usługę tworzenia takich centrów poprzez wynajdywanie lokalizacji, tworzenie odpowiedniej infrastruktury technicznej w tym mobilnych serwerowni po usługi organizacyjne – uruchomienie centrum w ciągu kilku godzin.

W DPIN ma powstać centrum kryzysowe dla jednego z klientów Sungard. Ponadto firma planuje współpracę z Politechniką Wrocławską nad rozwojem swoich usług w zakresie przetwarzania danych w chmurze.

http://www.sungard.co.uk/

ID Technology Poland sp. z o. o.

ID Technology Ltd jest firmą produkującą etykiety specjalistyczne - z nadrukiem lub bez nadruku. Wśród nich znajdują się etykiety zabezpieczające (tzw. plombowe, VOID) oraz etykiety stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, komputerowym, elektronicznym, elektrotechnicznym, RTV czy AGD. Do ich produkcji stosowane są nietypowe materiały, w zależności od celu jakiemu mają służyć, np. z folii poliestrowej, poliimidowej, polikarbonowej. Natomiast mocowane są za pomocą klejów o bardzo różnych właściwościach, specjalnie opracowywanych dla danej serii. Wśród etykiet specjalistycznych ID Technology oferuje również etykiety inne niż samoprzylepne wykonywane z kartonu, folii polipropylenowej, PVC. Wszystkie mogą być produkowane pojedynczo lub seriami dzięki zastosowaniu innowacyjnych procesów technologicznych i najlepszych surowców.

Zastosowanie: plomby gwarancyjne, etykiety zabezpieczające, schematy ideowe, tabliczki znamionowe, panele frontowe, oznaczenie środków trwałych i opakowań, etykiety transportowe, etykiety magazynowe, etykiety ostrzegawcze, oznaczenia własne czy przywieszki.

Klienci ID Technology pochodzą z Europy (Francja, Finlandia, Portugalia, Polska, Węgry, Austria i Czechy), Chin, Ameryki Północnej i Południowej.

Siedziba w DPIN to pierwszy krok na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, firma planuje dalszy rozwój w tym rejonie Europy. Ponadto firma planuje współpracę z Politechniką Wrocławską w zakresie udoskonalenia własnych produktów, a być może również pracę nad nowym. 

Więcej na: http://www.idtech.ie/

Premium Solutions Polska sp. z o.o. sp. k.

Premium Solutions skupia się na rozwiązaniach dla przemysłu i pozostaje liderem w dziedzinie rozwiązań inżynierii 3D CAD oraz wspomagania technologicznych procesów produkcyjnych CAM.

Od początku działalności związana jest z dwoma najważniejszymi producentami aplikacji inżynierskich – Dassault Systemes SolidWorks i SolidCAM Ltd.

W DPIN powstanie nie tylko siedziba firmy, ale również centrum szkoleniowe oraz oferowane będą usługi inżynierskie – projektowe, często dedykowane nowatorskim rozwiązaniom, przy opracowywaniu których firma planuje współpracować z Politechniką Wrocławską.

www.premiumsolutions.pl

SITECH sp. z o.o

Sitech Sp. z o.o. jest renomowaną spółką należącą do koncernu Volkswagen, specjalizującą się w produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych dla takich marek jak: Volkswagen, Audi, Skoda oraz Seat.
Dynamicznie rozwijający się Dział Badań i Rozwoju (Konstrukcja, Obliczenia, Testy, Opieka nad serią, Prototypownia) mieści się w siedzibie firmy w Polkowicach. Zajmuje się projektowaniem siedzeń samochodowych, konstrukcją 3D, kinematyką, obliczeniami i symulacją Crash-Test, symulacją tłoczenia, budową prototypów, badaniami wytrzymałości siedzisk oraz rozwojem produktów seryjnych.
We Wrocławiu, na obszarze Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, mieści się filia Działu Badań i Rozwoju - Biuro Wrocław. Jego głównym zadaniem jest badanie i rozwój nowoczesnych technologii z naciskiem na optymalizacje konstrukcji oraz zastosowanie innowacyjnych materiałów w procesie produkcji siedzeń samochodowych. 
Doceniając wartość i inicjatywę środowisk akademickich, działalność oddziału cechuje ścisła współpraca z Politechniką Wrocławską oraz prowadzenie wspólnego projektu „Siedziska Nowej Generacji”. Polega on na stworzeniu nowoczesnej konstrukcji oparcia o zwiększonym komforcie dla pasażera jadącego z tyłu w pojazdach klasy VW Polo i UP. Równolegle prowadzimy prace nad stworzeniem systemu do monitorowania procesu spawania laserowego oraz  wzmacnianiem konstrukcji spoinami laserowymi.
Współpraca z Politechniką Wrocławską obejmuje także zakres atrakcyjnych staży i praktyk dla studentów uczelni. Rozumując wymagania rynku, oferujemy możliwość zdobycia doświadczenia i wiedzy praktyczniej a najlepszym stażystom oferujemy możliwość zatrudnienia w firmie.

http://www.sitech.com.pl/

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" sp. z o.o.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST - PARK" jest jedną z najszybciej rozwijających się stref przemysłowych w Polsce. Została ustanowiona Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15. kwietnia 1997 roku. Położona jest w południowo - zachodniej Polsce w województwach dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim oraz lubuskim.

Region, w którym ustanowiono Strefę, od kilkuset lat związany był z przemysłem wydobywczym i włókienniczym. Posiadał również bogate tradycje przemysłowe w takich branżach, jak elektromaszynowa, metalowa, elektrotechniczna, budowy maszyn, czy też przetwórstwa tworzyw sztucznych i ceramicznej. Likwidacja kopalń węgla, która rozpoczęła się na początku lat 90-tych XX wieku wpłynęła niekorzystnie na kondycję zakładów kooperujących, w tym również z przemysłu maszynowego, elektromaszynowego i innych działających na potrzeby górnictwa. Przyczyniło się to lawinowego przyrostu bezrobocia.

Lokalizacja w DPIN pozwoli na obsługę inwestorów ulokowanych w Parku oraz na komercjalizację działek inwestycyjnych Strefy zlokalizowanych w najbliższej okolicy.

http://www.invest-park.com.pl/


 

Stowarzyszenie Klaster Cinnomatech

Klaster Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu, zwany w skrócie Klastrem CINNOMATECH (ang. Cluster of INNOvative MAnufacturing TECHnologies) powstał z myślą o wzmocnieniu dolnośląskiego przemysłu wytwórczego, stworzeniu korzystnych warunków współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami a Instytucjami Otoczenia Biznesu i jednostkami naukowymi.

Klaster zrzesza ponad 60 przedsiębiorstw z sektora MŚP, z których większość ma siedziby na terenie Dolnego Śląska. Są to firmy głównie z branży obróbki metali, budowy maszyn i części maszyn oraz produkcji narzędzi skrawających. W skład Klastra wchodzą instytucje usługowe z branży finansowej, usług informatycznych, prawnych, marketingowych i doradczych w obszarze projektowania procesów technologicznych, doboru narzędzi oraz optymalnego zużycia energii elektrycznej.

Siedziba Klastra w DPIN pozwoli jego członkom na prace nad wspólnym produktem lub usługą we współpracy ze środowiskiem naukowym. 

www.cinnomatech.pl


 

Gen-Parts

Gen-Parts jest firmą specjalizującą sie w w rozwiązaniach poprawiających niezawodność generatorów, urządzeń przemysłowych, lokomotyw, statków, maszyn ciężkich jak również pojazdów ciężarowych. Wspópracujemy z firmami takimi jak HOTSTART oraz MicFil oferuąc swoim klientom rozwiązania wysokiej jakości, pozwalające na zwiększenie efektywności maszyn i urządzeń, oraz redukcją kosztów utrzymania i konserwacji, przy jednoczesnym uwzględnieniu dbałości o środowisko naturalne. 

Zajmujemy się również sprzedażą agregatów prądotwórczych przenośnych oraz stacjonarnych, a także serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym generatorów oraz silników spalinowych. Zapewniamy stały dostęp do części zamiennych w tym Volvo Penta  jak również materiałów eksploatacyjnych. Nasz towar trafia do odbiorców z całej Polski, a także do odbiorców zagranicznych.

www.gen-parts.pl

W 2014 roku firma Interdont połączyła siły z niemiecką firmą Support Q GmbH i tak powstała silna grupa, która tworzy kadrę doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Działamy na terenie całego kraju a także w Niemczech, Holandii i Słowacji. Współpracujemy z klientami z branży motoryzacyjnej, transportu szynowego, AGD, elektronicznej w zakresie control & rework, szkoleń, wdrożeń QMS oraz doradztwa jakościowego.
Nasz team to ludzie, którzy są siłą naszej firmy, a ich pasja i motywacja pozwalają nam osiągać coraz lepsze wyniki.

www.supportq.pl

Wszystkich zainteresowanych lokowaniem w Dolnośląskim Parku Innowacji i Nauki zapraszamy do zakładki ZOSTAŃ LOKATOREM.

do góry strony

Kontakt

Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.
ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 4
52-326 Wrocław
Tel. +48 71 725 42 44
Fax +48 71 725 42 44
e-mail: sekretariat [at] dpin.pl
Napisz do nas

Social media